YKS - TYT - AYT KURSLARI

YKS - TYT - AYT KURSLARI

 

Öğrenciler ve veliler ÖSS, YGS, LYS, TYT, YKS gibi bir çok sınav adı ve sistemiyle tanıştılar. Sınavların yanı sıra dershaneler ve üniversiteye hazırlık kursları gibi farklı isimlerde eğitim kurumlarını da tercih etmiş oldular.


Peki öğrenciler için bu isim farklılıkları, kendi mesleğini ve geleceği için ilk adımı atacağı üniversite sınavında önemli bir role sahip mi? Yoksa değişen sistem ve kurumlar ne olursa olsun, iyi bir eğitim alındıktan sonra bilgiyi öğrenme, soru çözebilme, çalışma alışkanlığı geliştirebilme ve kendi motivasyonunu sağlayabilme gibi pek çok konuda kendilerini geliştirmeleri mi önemli?

 

Tüm bunlara istinaden öğrencileri hem akademik hem de psikolojik olarak üniversite sınavına hazırlamak için üniversiteye hazırlık kursları çeşitli faaliyetler göstermiştir. Birebir ve sınıf ortamında ders anlatımı, soru çözüm saatleri, ders etütleri gibi öğrencilerin eksikliklerini kapatabilecek ve onların ilgisini çekebilecek hizmetler vermişlerdir.


Fakat tüm bunların yanı sıra bazı eksikliklerin önüne geçilememiştir. 25-30 kişilik sınıf ortamında farklı düzeydeki öğrencilerin her birine ders anlatmaya çalışma, öğrencilerin günlük, haftalık, aylık soru çözümlerini takip edememe, eksik olduğu konuların üzerine anında gidememe gibi özellikle üniversiteye hazırlık döneminde çok önemli rol oynayan pek çok açık ortaya çıkmıştır.


Derslerden eksiklerini kapatmak isteyen öğrencilerimiz birebir özel ders alarak da kendi eksiklerini hızlı bir şekilde kapatabilir ve öğretmeniyle düzenli bir program hazırlayarak hızlı bir yol alabilir.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

Hayallerine sahip çıkarak

YKS - TYT - AYT KURSLARI

Öğrenciler ve veliler Ö

8 VE 12 KİŞİLİK SINIFLARDA VİP EĞİTİM

8 Kişilik Özel Sınıflarda Vİ

Yorumlar